8 Mart 2010 Pazartesi

MUTLU OLALIM GÖNÜLLÜLERİ SİZİ ÇAĞIRIYOR…


“Hayatın koşuşturmacası içinde sürüklenirken insan kendini ne kadar anlamsız üzüntülere, hırslara kapıldığını anlayamıyor. Derken küçük bir çocuk elinizden tutuveriyor, gökyüzü gibi kocaman bir gülümsemeyle gözlerinize bakıyor. Daha önce kendinizi hiç bu kadar huzurlu hissetmediğinizin farkına varıyorsunuz. Mutlu olmanın yolu mutlu etmekten geçiyor.”

Sizde bu güzel çocuklarımız için bir şeyler yapmak isterseniz kibrit kutusu etkinliğine katılabilirsiniz eğer el beceriniz yok veya yapamazsanız derneğin ihtiyaç listesinden de istediğinizi gönderebilirsiniz... Çocuklarımızı mutlu edebilmek sevindirebilmek çok güzel olacak umarım hepimiz birşeyler yapabiliriz...

Yetenek sizin blogunda detaylı bir biçimde anlatılmış oradan bilgiler aktarıp link vereceğim arkadaşlar

http://yetenek-sizin.blogspot.com/2010/02/lutfen-okuyun-cok-onemli.html


Biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Mutlu Olalım çocuklarından bahsetmiştim ve onlarıda kartpostal kampanyasına dahil etmiştik. Dernek yetkilisi Özlem hanım çocukların gözlerinde gördüğü ışık,yüzlerinde ki gülümsemeleri bizlerle paylaşırken en az onlar kadar MUTLU OLDUK.
Özlem Hanımla bloglar arası bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Kibrit Kutusu etkinliğini sanırım hepiniz biliyorsunuzdur. Bu fikrin mimarı sevgili Kelebek Atölyesi sayesinde çok güzel işler çıktı ortaya.
Bu küçük kutuları çocuklarımıza uyarlayıp, onları sevindirmek istiyoruz. Bu eğlenceli kutucukları hazırlanırken hem siz eğleneceksiniz hemde çocuklarımız aldıkları kutu ve içindeki minik hediyelere çook sevinecekler.
Yapacağınız şey çok basit lütfen onları sevindirelim. Ben kibrit kutusu yapamam diyorsanız derneğin sitesini ziyaret ederek ihtiyaç listesinden birini göndererekte destek olabilirsiniz.

Bilmeyenler için kibrit kutusu nasıl süslenir? İçine neler konulabilir? onları bi sıralayalım!

Yukarıda gördüğünüz klasik kibrit kutusunu alıyoruz yada benzer bi kutu buluyoruz. Üzerini çeşitli malzemelerle süslüyoruz. İçine çocukların hoşuna gidebilecek minik objeler koyuyoruz. Detaylı araştırmayı Kelebek Atölyesinin sitesinden de yapabilirsiniz.
İstediğiniz kadar yapabilirsiniz, isterseniz 1 adet, isterseniz 5 adet!
Tek koşul, kampanyanın daha çok alana yayılması için herkesin bu etkinliği blogunda duyurması! Lütfen bir iyilik yapın, minicikde olsa bir destek olun, onların morale ve sevgiye ihtiyacı var.
Haydi yüzlerini gülümsetmeye...


Kampanyaya katılıp, blogunda duyuranları bir süpriz bekliyor. Kutu hazırlayıp aşağıda ki adrese gönderecek olan ayrıca katılmayıp, duyuru yaparak katkı sağlayan herkesin dahil olacağı bir süpriz!


(Göndericem yada destek olucam diyenler buraya yorum bıraksınlar)

Kutuları en geç 23 Nisan tarihine kadar yollayabilirsiniz. Önümüzde kocaman bir süre var, kimseyi zorlamamak adına! 23 Nisana kadar toplanan kutular onların bayramında,onlara hediye gidecektir!

!!!Arkadaşlar kibrit kutusu küçük daha büyük birşey olsun istiyorsanız farklı kutular yapıp,süsleyebilirsiniz. İlla ki kibrit kutusu diye bir standart yoktur!!!
İçine neler koyacağım,nasıl süsleyeceğim diyorsanız kutusunu bitirip yorum bırakan arkadaşlarımızın bloglarınız ziyaret edin derim.
Kibrit Kutusunun Gönderileceği Adres:


Mutlu Olalım Derneği
Özlem Şengir

Adres: M. Kemal C. Burak Apt. No 44 D 4 Bornova-İzmir


Mutlu Olalım Derneği İle İlgili Yazım
Kartpostal Kampanyası İçin duyurum
Hastanede ki Çocuklar İçin Yaptığım Kartlar
Benim Yaptığım Kibrit Kutusu
Bana Gelen Kibrit Kutusu

Derneğin İhtiyaç Listesi
pastel boya
resim defteri-boyama kitabı
küçük oyuncak
elişi kağıtları-kartonları
yapıştırıcılar
el işi süsleme malzemeleri(boncuk,pul v.b.)
ktivitelerimiz için de kostümler,(palyaçok kıyafeti,masal kahramanları gibi) ihtiyaçlarımız oluyor.
sadece kabul edemediğimiz gıda:)onlar da zaten uzakta olduklarından pek gönderilmez sanırım.
Bir çocuğa hediye edebileceğiniz herşey....

NOT: Haftasonu internete giremiyeceğimden yorumlar en geç pazartesi yayınlanacaktır.
http://yetenek-sizin.blogspot.com/2010/02/lutfen-okuyun-cok-onemli.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder